Pasty pękające o co z tym chodzi?

 Witajcie kochani, 

Mam dla Was zestawienie preparatów pękających DecoArt. Zacznę może od tego, że jeśli lubicie w formie video to zapraszam do obejrzenia zapisu LIVE tutaj.

A teraz zapraszam na "analogowy" opis produktów.


Mamy 3 preparaty pękające, a mianowicie: pastę, farbę i glazurę. 

Pierwsza ważna informacja to taka, że wszystkie te preparaty muszą wyschnąć same nie pomagamy im nagrzewnicą czy suszarką. Preparaty możemy nakładać dowolnie, gumowym pędzlem, zwykłym, gąbeczką tapując. Nie ma to najmniejszego znaczenia. Natomiast istotne jest by była to cienka warstwa. 


Aby zapobiec odpryskiwaniu należy położyć podkład, może to być gesso, primer czy klej do decupage. Za każdym razem wychodzą śliczne spękania. 


Co ciekawe preparaty możemy dowolnie barwić za pomocą fluidów tak i farb akrylowych (w drugim wypadku spękania będą zdecydowanie delikatniejsze). Przy barwieniu fluidem wielkość spękań zostaje taka sama. Uzyskane już spękania możemy spokojnie wypełniać, woskami, antycznymi kremami, pudrami - dosłownie co nam w duszy gra :)I na koniec najważniejsza różnica między pastą i farbą to ich konsystencja. Jak łatwo można się domyślić farma jest konsystencji bardziej lejącej. Pasta spokojnie nadaje się do kładzenia przez maskę. 

I to by było na tyle :) Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem. Na LIVE powstało jeszcze małe pudełeczko na podstawki pod kubeczki więc jeszcze tutaj Wam je pokażę :)

Produkty, których użyłam:

DecoArt Medium Heavy Gel
Chalky Gesso White 473 ml
DecoArt Medium Crackle Paste
DecoArt PAINT Crackle 
DecoArt GLAZE Crackle 


Metallic Paint Extreme Sheen DecoArt (Antique Bronze)

Fluidy: Media Phthalo Blue, Burn Umber, Burn Siena, Carbon BlackKasia Kędzierska - magisart

-------------------------------

Komentarze

instagram